Share Week 2020 - mój pierwszy raz


Na temat akcji Share Week rozpoczętej kilka lat temu przez Andrzeja Tucholskiego usłyszałam pierwszy raz chyba ze dwa lata temu, jakoś na początku swojej przygody z blogowaniem. Wtedy jeszcze nie miałam śmiałości, by wziąć udziału w tej akcji i opowiedzieć Wam, czyje blogi robią na mnie największe wrażenie i jak bardzo cenię ich autorów. Dopiero w tym roku postanowiłam wziąć udział w tej genialnej akcji i podzielić się z Wami moimi trzema ulubionymi miejscami w sieci, których twórców cenię sobie niezmiernie, a ich wpisy zawsze chętnie czytam (chociaż nie zawsze komentuję).
Oryginalny obraz Free-Photos z Pixabay.

Share Week – co to jest i z czym to się je?
W skrócie to taki trochę łańcuszek wśród blogerów. Zapoczątkowany przez Andrzeja Tucholskiego w 2012 roku, więc cała akcja ma już osiem lat! Każdy bloger, który chce wziąć w niej udział, wybiera trzy blogi i tworzy z nich listę, dzięki czemu w świecie krąży mnóstw list polecających inne blogi, a ich twórcy poznają się i wspierają. W tym roku, kiedy normalne kontakty międzyludzkie są znacznie ograniczone, a wiele imprez blogerskich odwołanych bądź przełożonych na inne, późniejsze terminy Share Week nabiera nowego znaczenia i jest chyba jeszcze ważniejszy dla blogerskiego światka.

Moje typy #ShareWeek2020
Ciężko mi było wybrać tylko trzy blogi, które są dla mnie najważniejsze i których wpisy robią na mnie wrażenie. Po długim i skomplikowanym procesie tentegowania w głowie, jakby to powiedział król Julian zdecydowałam się wybrać dwa blogi o książkowej tematyce i jeden, całkowicie inny. Gotowi na moje zestawienie? No to zapraszam! Kolejność całkowicie przypadkowa.

Blog Kasi, który zaczęłam czytać tuż po założeniu swojego bloga. Natknęłam się na niego zupełnym przypadkiem... I już zostałam. Kasia publikuje naprawdę szczere i rzetelne recenzje, a dzięki jej wpisom znalazłam wiele ciekawych tytułów, które mam w planach przeczytać. W dodatku Kasia często recenzuje fantastykę, którą uwielbiam, a także obie uwielbiamy książki Bernarda Cornwella, więc nic dziwnego, że jestem tam częstym gościem. Jeśli jeszcze nie znaliście tego bloga, to zachęcam do zajrzenia do niej!

Blog Łukasza o (jak sama nazwa wskazuje) głównie fantastyce. Poznałam to miejsce jeszcze zanim sama założyłam mojego bloga i było jedną z pierwszych obserwowanych i odwiedzanych przeze mnie regularnie stron z książkowej blogosfery. A przy okazji częściowo natchnęło mnie do stworzenia bloga. Łukasz pisze rzetelne i bardzo merytoryczne recenzje, które czyta się z dużym zainteresowaniem. Czytam u niego niemal każdy wpis i bardzo często znajduję kolejne tytuły, które lądują na mojej liście do przeczytania. Polecam Wam gorąco to miejsce w sieci!

Na końcu, ale nie ostatni – blog z całkiem innej strefy blogosfery, bo o rękodziele. Kajka tworzy piękną biżuterię, jedyną w swoim rodzaju, bo wszystko wykonuje sama z koralików i innych cudów. Spod jej rąk wychodzą prawdziwe małe arcydzieła (sama jestem właścicielką kilku z nich). I co chyba najważniejsze – to właśnie Kajka kopnęła mnie w przysłowiowe cztery litery i zmotywowała do utworzenia tego miejsca, pomogła mi przy tym, wspierała i wspiera do dzisiaj w działaniu. Jeśli chcecie pooglądać coś ładnego w sieci, to zachęcam do zajrzenia na tego bloga!

Słowem zakończenia
I to chyba na tyle tym razem. Chciałam jeszcze dodać, że każdy Wasz komentarz jest dla mnie ogromnym kopem motywacyjnym, że zaglądam w miarę możliwości czasowych na blogi wielu z Was i czytam Wasze wpisy, chociaż nie zawsze zostawiam po sobie ślad. Dziękuję za to, że jesteście i trzymajcie się w tym wciąż trudnym czasie dla nas wszystkich! :) I na sam koniec pytanie – może Wy polecicie mi jakieś ciekawe blogi, na które jeszcze nie zawędrowałam? :)

Komentarze

 1. Jeszcze raz dziękuję za polecenie mojego Kącika, miód na oczy i serce :)
  Do Łukasza też regularnie zaglądam i też bardzo lubię :)

  Pozdrawiam gorąco!

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię bardzo tego typu "polecajki", bo można odkryć ogromnie dużo perełek i zostać z nimi już na zawsze. Także dziękuję Ci za niego! Sama też mam jeszcze opory przed zrobieniem takiego u siebie, ale może kiedyś...
  Pozdrawiam! włóczykijka z Imponderabiliów literackich

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię tą akcję, zawsze dzięki niej mogę zajrzeć na blogi, których do tej pory nie znałam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Chyba pierwszy raz słyszę o takiej akcji, ale wydaje mi się bardzo ciekawa :) O wymienionych przez Ciebie twórcach nie miałam pojęcia, a teraz chętnie do nich zajrzę :)

  Pozdrawiam
  Biblioteka Feniksa

  OdpowiedzUsuń
 5. W proponowane przez Ciebie miejsca blogosfery jeszcze nie miałam okazji zajrzeć, ale zaraz nadrobię. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. A ja nie słyszałam o tej akcji, ale zajrzę na proponowane przez Ciebie blogi :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie słyszałam o tej akcji, ale pomysł fajny

  OdpowiedzUsuń
 8. Blogi książkowe nie są dla mnie zaskoczeniem, oba znam i bardzo lubię. A ten trzeci zaraz pójdę obczaić :D

  OdpowiedzUsuń
 9. O tak, Łukasza i Kasię sam czytam regularnie, chociaż nie zawsze komentuje ;). Podpisuje się obiema rękami pod tym poleceniem ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Polecanie wartościowych blogów jest bardzo ważne. To forma docenienia działalności innych. Myślę, że akcja Andrzeja Tucholskiego jest świetna

  OdpowiedzUsuń
 11. Dawniej śledziłam tę akcję, obecnie raczej tam nie zaglądam. Chyba mam już przesyt wszelkich blogowych rankingów, zestawień i statystyk.

  OdpowiedzUsuń
 12. Szczerze mówiąc nie słyszałam o tej akcji, ale to naprawdę ciekawa inicjatywa. Warto doceniać blogerów. Jest ich teraz masa w Internecie Ale świadomość tego, że ktoś Nas wyróżnił, wspomniał o Nas jest po prostu niesamowita.

  Fajnie, że ta akcja zaczęła się na nowo pojawiać, zwłaszcza właśnie w tym ciężkim czasie. Na pewno przyda się komuś odrobina relaksu i otrzymanie takich komplementów :)

  Nie znam tych blogów, ale może to i dobrze. Dzięki temu mogę je odkryć na nowo i zakochać się tak samo jak Ty :)

  Pozdrawiam cieplutko!

  OdpowiedzUsuń
 13. Pierwszy raz słyszę o tej akcji, ale jest świetna! Do Kącika z książką też często zaglądam. <3

  OdpowiedzUsuń
 14. Nie znam tych blogów, ale będę musiała na nie zajrzeć :D

  OdpowiedzUsuń
 15. Super, że się przyłączyłaś! Wymienionych blogów nie kojarzę, więc zmykam na nie zajrzeć! :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Pierwsze słyszę o tej akcji, ale jest genialna! Z twoich polecajek znam tylko "Świat fantasy", na dwa pozostałe zajrzę! :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Świetna ta akcja. Można dzięki niej odkryć wiele fantastycznych miejsc z blogosfery. Chętnie sama bym wzięła w niej udział ��

  OdpowiedzUsuń
 18. Bardzo ciekawa akcja! Chętnie w niej wezmę udział w kolejnej edycji.

  OdpowiedzUsuń
 19. uwielbiam takiej polecajki, zwłaszcza, że nie znam tych blogów, więc na pewno skorzystam z polecajki :-)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz